we Włocławku


KLUB WOLONTARIATU


POMOC ŻYWNOŚCIOWA
    Witamy na naszej stronie
„Rodzina w Centrum 2 ” – polskie morze po raz kolejny …


       Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku dzięki programowi „Rodzina w Centrum 2” miał okazję po raz kolejny zorganizować długo wyczekiwany wyjazd edukacyjny  z elementami integracyjnymi dla włocławskich  rodzin. 
       W dniach 27-31 sierpnia do nadmorskiej miejscowości – Łeba wyjechało z Włocławka 15 rodzin, w tym 40 osób. Wyjazd miał charakter edukacyjny, a jego celem było wzmocnienie więzi i relacji pomiędzy rodzicami, opiekunami a dziećmi. Na miejscu zorganizowano warsztaty edukacyjne dla dorosłych i dzieci, zajęcia animacyjne dla najmłodszych, szereg zabaw, konkurencji integracyjnych, w których uczestniczyły dzieci wraz z opiekunami a także wycieczki po okolicy i rejs statkiem po Bałtyku. Dla każdej rodziny przygotowano zestaw materiałów edukacyjnych. Uczestnicy wyjazdu mogli również skorzystać z konsultacji psychologicznych i mediacji.
       W trakcie trwania wyjazdu  zorganizowana została wycieczka do Gdańska, a w jej planie spacer po starym mieście, koncert organowy w Archikatedrze, zwiedzanie Westerplatte. Pobyt nad morzem, wspólnie spędzony czas i piękna pogoda sprawiły, że rodziny wróciły zadowolone i z nadzieją na kolejne wyjazdy.
 
Opracowały:
Beata Mrozińska-Chlebowska
Dagmara Rutkowska

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19

Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie