Rozpoczynający się rok zapowiada się bardzo ciekawie. Beneficjenci projektu będą mogli korzystać w Centrum Wsparcia Rodziny z poradnictwa: pedagogicznego, prawnego, psychologicznego i psychiatrycznego. Zorganizujemy szereg warsztatów z materiałami dydaktycznymi i posiłkiem, tj. warsztaty wzmacniające kompetencje rodzicielskie, a podczas ich trwania zajęcia animacyjne dla dzieci rodziców korzystających z warsztatów, warsztaty socjoterapeutyczne jednodniowe oraz socjoterapeutyczne cykliczne zajęcia „Moje emocje” dla dzieci uczęszczających do świetlic Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, warsztaty dla osób przebywających w pieczy zastępczej oraz szkolenia dla wolontariuszy.
Na osoby opuszczające pieczę zastępczą czeka dziesięć bonów edukacyjnych o wartości 1000zł każdy do zrealizowania np. na kurs językowy.
W lato planujemy zorganizować 5-dniowy wyjazd edukacyjny wzmacniający więzi i relacje pomiędzy rodzicami i dziećmi.
W bieżącym roku odbędą się również spotkania dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych do 14 dzieci.
W dwóch świetlicach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie tj. w Zorzy i Zefirze prowadzone będą zajęcia wyrównujące braki szkolne z matematyki oraz zajęcia socjoterapeutyczne.
Zarówno Centrum Wsparcia Rodziny jak i świetlice Zorza i Zefir zostaną wyposażone w nowe materiały, zabawki dydaktyczne oraz sprzęt i wyposażenie. Nasze Centrum przejdzie również metamorfozę, którą z pewnością pochwalimy się.
Wszelkich informacji o rekrutacji do projektu oraz o proponowanych formach wsparcia udzielamy w pokoju nr 20 przy ul. Żytniej 58 oraz pod nr telefonu 54 413 50 95 w. 63.
Opracowały:
Beata Mrozińska-Chlebowska
Dagmara Rutkowska
|